uaruen
+38 (044) 492-02-909:00 - 18:00 пн - птЗв'язатись з нами
  1. Головна
  2. Новини
  3. Microsoft та Google профінансують будівництво гігантських енергосховищ

Microsoft та Google профінансують будівництво гігантських енергосховищ

12 травень 2022

Microsoft і Google активно позиціонують себе як прибічники сталого розвитку та декарбонізації економіки. Обидві компанії заявили про перехід на використання електроенергії, отриманої з відновлюваних джерел енергії. Google повністю відмовився від дизельних установок і використовує літій-іонні накопичувачі великої ємності як аварійні джерела електроенергії. Крім того, компанія встановила понад 100 тисяч сонячних панелей на дахах офісів у Каліфорнії. Microsoft наприкінці 2021 року уклав договір про постачання "зеленої" електроенергії для дата-центрів у Вірджинії (США). Остання ініціатива лідерів IT-ринку – участь у проекті будівництва гігантських енергосховищ.

Накопичувачі енергії: критично важлива складова світової енергобезпеки

З урахуванням нестабільності генерації з використанням відновлюваних джерел енергії, насамперед вітру та сонячного випромінювання, створення систем накопичення та зберігання енергії є критично важливим елементом забезпечення безпеки та стабільності енергосистеми. Їх використання як балансуючі потужності, що дозволяють погасити небаланс у мережі в моменті пікового споживання значно вигідніше та екологічно безпечніше, ніж задіяння газових ТЕС. І зі зростанням частки відновлюваних джерел енергії у загальній системі електрогенерації їхня роль постійно зростатиме.

Щоб забезпечити виконання Паризьких угод і не допустити глобального підвищення температури понад 1,5 градуса, світова економіка до 2040 року має повністю перейти на відновлювані джерела енергії, досягнувши нульового викиду парникових газів. Досягнення такої мети можливе за умови, що запас електрики повинен становити не менше 10% загальної генерації — такі показники дозволять гарантувати стабільність енергопостачання незалежно від коливань обсягів виробництва. За різними оцінками, сумарна потужність енергосховищ має становити від 85 (найбільш оптимістична оцінка) до 140 ТВт*год, які потужність має становити 1,5-2,5 ТВт. За прогнозами, на США припадатиме більше третини потужностей довготривалих сховищ, на Європу та Індію – по 10%, Японію – близько 3%, при цьому частка Китаю поки що не розрахована.

Завдання дуже непросте, адже необхідно збільшити показники більше, ніж у 400 разів у порівнянні з тим, що є зараз. Аналітики ринку вказують, що цього можна досягти при виконанні двох умов:

У лютому до LDES приєдналося ще 12 великих учасника, серед яких виділяються Microsoft і Google, вони увійшли до 13 «якорних» членів. З одного боку, найбільші гравці IT-ринку вже мають значний досвід упровадження систем накопичення енергії. З іншого боку, вони готові інвестувати в розвиток альтернативної енергетики. Наприклад, Google вже підписав угоду, яка передбачає інвестування 1 млрд. доларів у зелену енергетику Німеччини. Крім того, компанія активно тестує системи накопичення енергії на своєму центрі обробки даних у Бельгії. Microsoft і Google готові брати участь у розробці програмного забезпечення, покликаного оптимізувати розподіл накопиченої енергії, прогнозування енергоспоживання та зниження навантаження під час пікового споживання.

Microsoft та Google профінансують будівництво гігантських енергосховищ




Якщо у вас є запитання. Напишіть нам

Переваги акумуляторів АДС

Нікель-кадмієві акумулятори незамінні у випадках:

  • Тривалого терміну служби
  • Експлуатації в суворих умовах
  • Висока надійність
  • Труднощі або неможливість контролю

Якість


Вся продукція сертифікована в Україні

Гарантія


3-5 років в залежності від типу акумулятора

Термін служби


20-25 років середній термін служби на стаціонарних об'єктах і 10-15 років на транспортних засобах