uaruen
+38 (044) 492-02-909:00 - 18:00 пн - птЗв'язатись з нами
  1. Головна
  2. Новини
  3. Промислові системи накопичення енергії: перший досвід експлуатації в Україні

Промислові системи накопичення енергії: перший досвід експлуатації в Україні

12 листопад 2021

Промышленные системы накопления энергииЗі збільшенням частки відновлюваної енергетики дедалі гостріше стає проблема балансування системи енергопостачання. Наразі компенсація дефіциту генерації проводиться за допомогою гідроакумулюючих станцій та маневрових потужностей теплових електростанцій. При цьому використання останніх фактично знижує ефективність використання зелених джерел енергії в плані декарбонізації процесу виробництва електроенергії. Вирішенням проблеми може стати впровадження промислових літій-іонних систем накопичення.

Система накопичення енергії: переваги та перспективи

Пілотний проект промислової системи накопичення на основі літій-іонних акумуляторів уже реалізовано на Запорізькій теплоелектростанції. Батарея ємністю 2,2 МВт*год та потужністю 1 МВт була запущена в комерційну експлуатацію 4 жовтня і за цей час підтвердила свою ефективність, допомагаючи регулювати частоту в енергосистемі. Порівняно з іншими типами балансуючих потужностей, її використання має цілу низку переваг:

За прогнозами, інвестиції зможуть повністю окупитись протягом 7-9 років. Спираючись на здобутий досвід, компанія ДТЕК планує у 2022 році побудувати накопичувач енергії потужністю 50 МВт. Щоб стимулювати розвиток цієї галузі, до Верховної Ради внесено законопроект, головна мета якого — розробити економічні механізми, які стимулювали б створення систем накопичення та зберігання енергії. За своєю суттю він нагадує закон про зелений тариф та встановлює інвестиційно привабливі умови для надання допоміжних послуг.

Промислові системи накопичення, зберігання та розподілу електричної енергії — це один із сегментів світової електроенергетики, що найбільш інтенсивно розвиваються, тільки за останнє десятиліття він збільшився в 48 разів. При цьому лідерами в галузі промислових систем на основі літій-іонних накопичувачів є США та Австралія, де вони розглядаються як важлива частина системи забезпечення безпеки та стабільності енергосистеми загалом.

Промышленные системы накопления энергии
Якщо у вас є запитання. Напишіть нам

Переваги акумуляторів АДС

Нікель-кадмієві акумулятори незамінні у випадках:

  • Тривалого терміну служби
  • Експлуатації в суворих умовах
  • Висока надійність
  • Труднощі або неможливість контролю

Якість


Вся продукція сертифікована в Україні

Гарантія


3-5 років в залежності від типу акумулятора

Термін служби


20-25 років середній термін служби на стаціонарних об'єктах і 10-15 років на транспортних засобах